Rola seksu

Dlaczego seks jest ważny? Czy ta przyjemna forma aktywności ma bezpośredni wpływ na nasze życie? Jak się okazuje
- tak. I to całkiem istotny. Seks nie tylko pozwala zaspokoić potrzeby biologiczne, ale też spaja związek czy odpręża.

Sprawdź, jaką rolę w życiu pełni seks.

Zbliża

Intymność to całkowicie indywidualna kwestia, jednak dla większości z nas pozostaje sferą, której nie upubliczniamy. Aby zaprosić kogoś do naszego intymnego świata, musimy obdarzyć go zaufaniem. Kontakt, zarówno cielesny, jak i emocjonalny, buduje w nas poczucie bezpieczeństwa i pomaga zbliżyć się do siebie.

Rozładowuje napięcie

I nie chodzi tu tylko o napięcie, jakie pojawia się na linii partner-partnerka. Zaspokajanie potrzeb biologicznych jest tak samo ważne, jak emocjonalnych. A nic tak dobrze nie rozładowuje napięcia seksualnego, jak seks z ukochaną osobą.

Cementuje związek

Oksytocyna, czyli tzw. hormon miłości to jeden z efektów ubocznych. Odpowiada on m.in. za przywiązanie do drugiej osoby. Jego brak, który objawia się już po dwóch tygodniach seksualnej abstynencji, skutkuje pogorszeniem więzi z partnerem. Recepta na udany związek? Dużo seksu.

Odpręża

Nastrojowa muzyka, świecie, pieszczotliwa gra wstępna i seks zakończony orgazmem obojga. Czy może być coś bardziej odprężającego? Jeżeli miałeś ciężki dzień w pracy – postaraj się o nim jak najszybciej zapomnieć. Najprzyjemniejszym i najskuteczniejszym sposobem jest romantyczny wieczór z ukochaną. Sprawdź sam!